İlk Hece Modeli

Her Noktası Farklı Öğrenme Merkezlerinden Oluşan Anaokulu
“Dünyada en iyi ve en kaliteli okul öncesi sıralamasına giren okul öncesi kurumlarda; günlük akışın sadece % 25’i sınıflarda geçmektedir”
İlk Hece Anaokulu'nda eğitim gören öğrenciler adeta bir parkura girip; etkinliklerden aktivitelere, yapılandırılmış faaliyetlerden doğal ortamda yapılan aktivitelere doğru kendilerini gerçekleştirmektedirler. Örneğin, Rahatlama egzersizleri, kahvaltı, günlük akışı organize etme, deney zamanı, doğal ortamda gözlem etkinliği, darama ve tiyatro faaliyetleri, dil ve yabancı dil çalışmaları, zihin sanatları merkezinde çalışmalar, usta aşçıdan brifing toplantısı ve yemek zamanı, sosyal beceri anı, tarım zamanı, kavram ve beceri öğretim anı, bahçe keyfi ve öğleden sonra kahvaltı zamanı, gelişim atölyelerinde portfolyo çalışmaları gibi çok fazla etkinlikle gün devam eder.

İlk Hece anaokulunun dışında öğrencilerimizle yerinde yaparak yaşayarak öğrenme faaliyetlerini belirlenen periyotlarla gerçekleştirmekteyiz. Gezi, gözlem gibi etkinliklerle bir şeyin oluşumu, meydana gelişi, imalatı vs. olayları öğrencilerimize yaşatarak kazandırmaktayız.